RSS not configured

Facebook
RSS

Kuchnia połączona z salonem – jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń?

Komentowanie nie jest możliwe
lut - 15 - 2015
admin

Kuchnia otwarta na salon to nie lada wyzwanie. Choć takie rozwiązanie posiada mnóstwo zalet, dwie zupełnie różne strefy niełatwo połączyć w jedno atrakcyjne wnętrze. Jednak jeśli podołamy temu wyzwaniu, efekt z pewnością nas zachwyci. Jak zatem stworzyć funkcjonalną przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na gotowanie, wydawanie przyjęć czy relaks z najbliższymi?

09kuchnia-polaczona-z-salonem

Więcej miejsca dla domowników

Wbrew pozorom kuchnia otwarta na salon nie jest domeną niewielkich mieszkań w blokach – również właściciele kilkusetmetrowych apartamentów bardzo często decydują się na takie rozwiązanie. Otwarta przestrzeń sprzyja życiu rodzinnemu, a umowną granicę między salonem a kuchnią stanowi najczęściej stół, barek lub wyspa kuchenna. Bardzo ważnym atutem takiego rozwiązania w przypadku niewielkich mieszkań jest także to, że ślepa kuchnia zyskuje dostęp do światła dziennego, a zmniejszenie liczby ścian działowych optycznie powiększa przestrzeń. Pomimo tych zalet, urządzenie dwóch kompletnie różnych stref w mieszkaniu czy domu może stanowić pewien kłopot. Z tego powodu musimy pamiętać o kilku sprawdzonych rozwiązaniach.

Połączenie doskonałe

Jeśli decydujemy się na połączenie dwóch tak różnych pomieszczeń, musimy patrzeć na nie jak na jedną całość. Niezbędne jest zatem zachowanie harmonii przy meblowaniu pokoju oraz wyposażaniu kuchni. Utrzymanie jednolitego stylu zagwarantuje estetyczne i funkcjonalne wykończenie wnętrza. Kolory mebli i sprzętów nie muszą być identyczne, jednak muszą ze sobą współgrać. Pamiętajmy o tym, żeby wybierać sprzęty kuchenne dopasowane pod zabudowę. Jeśli chodzi o takie sprzęty, jak pralka, kuchenka czy lodówka cena może być nieco wyższa, lecz końcowy efekt będzie niezwykle stylowy. O czym jeszcze nie możemy zapominać? Najprostszym sposobem na połączenie dwóch pomieszczeń jest zastosowanie jednego rodzaju podłóg oraz pomalowanie ścian na taki sam kolor. Pamiętajmy jednak o tym, że podłoga w kuchni powinna być wykonana z materiałów odpornych na wodę i zarysowania.

Kuchnia połączona z salonem to świetne rozwiązanie zarówno w przypadku małego mieszkania w bloku, jak i dużego apartamentu czy domku jednorodzinnego. Wrażenie przestrzeni oraz większa ilość światła w kuchni sprawiają, że będziemy dysponować idealnym miejscem zarówno do urządzania przyjęć, jak i miłego spędzania czasu z rodziną.

Comments are closed.