RSS not configured

Facebook
RSS

Ekologiczna pielęgnacja – od czego zacząć?

Komentowanie nie jest możliwe
sty - 8 - 2017
admin

Produkujący kosmetyki od początków swej branży wyprzedzali się w wynajdywaniu coraz to nowocześniejszych, „perfekcyjnych” formuł i upowszechnianiu jeszczeciekawszych i porywająco obwoływanych składników. Wyścig ten przywiódł jednakże do skutku takiego, że każdego dnia na skórę kładziemy mnóstwo szkodliwych związków. Większość z nich po jakimś czasie okazało się szkodliwymi dla zdrowia. W opozycji do tego technologicznego pędu kształtuje się coraz powszechniej uznana ekologiczna kosmetyka.

Historia i źródła kosmetyków naturalnych

Od kilkunastu lat możemy oglądać prąd zasadzający się na umieszczaniu w kosmetykach składników pochodzących z natury. Wielokrotnie mogą być to półfabrykaty całkowicie nieobce naszym babciom. Do łask wracają takie specyfiki, jak woda różana olej lniany i inne roślinne produkty, czy olejki eteryczne. Jak grzyby po deszczu kształtują się ponadto korporacje oferujące absolutnie organiczne produkty pielęgnacyjne, a więc takie, w jakich recepturze nie ma najmniejszego udziału chemicznych substancji.

Jakie kosmetyki naturalne warto zakupić oraz dlaczego?

Duża liczba użytkowników raportuje korzystne skutki i skłania się w zupełności dokonać zmiany na kosmetyki naturalne. Od czego zainicjować, by sprawdzić, czy zielone produkty są tym czymś dla nas? W każdym razie warto przetestować ekologiczne, masła do pielęgnacji lub złuszczający scrub do ciała. Wspomniane wyżej produkty stają się coraz popularniejsze i dziecinnie łatwo jest wejść w ich posiadanie. Można też zdecydować się na ich produkcję samemu. Organiczne masło do ciała na bazie masła shea, czy też kakaowego to wspaniały specyfik, zwłaszcza na zimowy okres. Naturalny scrub do ciała to kolejny perfekcyjny produkt na inaugruację. Wytworzony własnym sumptem, chociażby z mielonej kawy czy cukru z suplementem soku aloesowego i oleju arganowego wraz z sokiem z kokosa kosztuje tyle co nic, a spisze się znakomicie, zapewniając wyjątkowo gładką i miękką skórę.

W imię uzupełnienia

Zaczynając doświadczenie z kosmetyką organiczną dość prosto jest wlecieć w którąś z zasadzek umieszczanych przez korporacje. Duża grupa etykiet na półkach sklepów bije po oczach hasłami jak „bio” tudzież „natural”, tyle że nader często mogą być to tylko slogany. Powinnniśmy zatem studiować indeks komponentów nabywanych preparatów. Dobrze jest też wzbogacić wiedzę, przykładowo z pomocą informacji w sieci, dowiedzieć się, jakie składniki faktycznie są naturalne i korzystne, a które z nich szkodliwe.

Więcej przeczytasz na
kosmetyki naturalne

Comments are closed.